Stwórz z nami dom
dla 500 mam i dzieci z Ukrainy!

Pomóżmy najbardziej potrzebującym rodzinom znaleźć dom,
zbudować społeczność, a dzieciom kontynuować naukę.

Wesprzyj


Już ponad dwa miliony kobiet i dzieci z Ukrainy znalazło w Polsce schronienie. Wszyscy mamy świadomość, że ta liczba będzie rosła. Ludzie zatrzymują się w naszych domach, ośrodkach społecznych, punktach wsparcia, remizach – wiele z tych miejsc daje dach nad głową i bezpieczeństwo, jednak my nie potrafimy pogodzić się z perspektywą patrzenia na dzieci śpiące na łóżkach polowych w przepełnionych salach przez kolejne tygodnie czy miesiące. Robimy co tylko w naszej mocy, aby walczyć o szansę dla nich.

Ośrodek
w Sypniewie

W Sypniewie koło Jastrowa udało nam się znaleźć miejsce, które przynosi nadzieję. Możemy pomóc 500 mamom i dzieciom przetrwać ten czas w warunkach, które pozwolą im na bliskość, komfort bycia samemu z najbliższymi i posiadania wsparcia społeczności mówiącej w ich języku. Pozwólmy dzieciom na kontynuację nauki, na zabawę z rówieśnikami, ich mamom na to, aby znowu słyszeć jak się śmieją. Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim, ale musimy dać z siebie wszystko, żeby ci mali ludzie mogli przejść przez ten ekstremalnie trudny czas wiedząc, że czeka ich lepszy.

Zdjęcia

Fundacja MaYa od dnia wybuchu wojny korzystając z własnych zasobów i środków, pomaga znajdując pokoje, mieszkania i domy dla potrzebujących wśród rodziny, przyjaciół, znajomych. Wynajęliśmy cały hostel w Warszawie i zabezpieczyliśmy dodatkowe pokoje w hotelach w Koszalinie, co pozwala nam obecnie opiekować się ponad 50 mamami z dziećmi. Otwartość wszystkich, którzy udzielają schronienia łapie za serce, mamy jednak świadomość, że wiele z tych działań nie ma szans na wyjście poza pomoc doraźną.
Teraz potrzebujemy Twojej pomocy, aby zrobić to na znacznie większą skalę.

Wesprzyj

Nasz plan

 1. Nasi partnerzy udostępnili nam ośrodek rehabilitacyjno – wypoczynkowy w Sypniewie koło Jastrowa, na Pojezierzu Drawsko – Wałeckim, w którym jeszcze do niedawna organizowane były wycieczki szkolne, kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży. Płacimy za to miejsce preferencyjną stawkę, zapewniając jego funkcjonowanie.
  • Ośrodek posiada 171 pokoi, z których każdy pomieści od 2 do 5 osób.
  • Każdy pokój posiada podstawowe wyposażenie: łóżka, biurko, pościel, ręczniki.
  • W ośrodku znajduje się 5 sal do zajęć dydaktyczno-sportowych, w których odbywać się będą zajęcia lekcyjne.
  • Dzieci będą również mogły korzystać z boisk sportowych i krytego basenu.
  • Miejsce dysponuje zapleczem gastronomicznym.
  • Ośrodek osadzony jest w zielonej scenerii Pojezierza Zachodniopomorskiego, pozwalając na ciszę i regenerację.
 2. Rodziny będą mogły zamieszkać tam na czas wojny i obudowy ich domów, co może trwać nawet kilka miesięcy. Potrzebujemy środków, które zapewnią długoterminowe wsparcie.
 3. Ośrodek będzie oferował pomoc medyczną i psychologiczną. Jeśli sytuacja będzie tego wymagała, posiada przestrzenie, które mogą stać się kliniką, oferować terapie grupowe i wspierać leczenie PTSD.
Wesprzyj

Kogo / czego jeszcze potrzebujemy?

Kwota potrzebna na to przedsięwzięcie jest znaczna i podczas gdy wierzymy, że uda nam się razem ją osiągnąć, mamy plan awaryjny, który zakłada wynajem mniejszych hoteli i hosteli, które w dalszym ciągu będą pozwalały na organizację zajęć lekcyjnych i budowanie wspierającej się społeczności.

Łączna kwota, jaką potrzebujemy miesięcznie na opiekę nad 500 mamami i ich dziećmi, łącznie z zakwaterowaniem, ogrzewaniem, wyżywieniem i edukacją to około 1 mln PLN. Jesteśmy już blisko połowy zebrania potrzebnych środków, pomóż nam i przekaż darowiznę, aby urzeczywistnić ten projekt.

Możesz nam pomóc finansowo, korzystając z poniższych opcji płatności

Wesprzyj zbiórkę na Wpłać teraz
Przelej przez Wpłać teraz
Przelew bankowy

Fundacja Maya
ul. Matejki 6, 84-230 Rumia, Poland

Numer Konta
66 1020 2821 0000 1102 0169 9297

IBAN
PL66 1020 2821 0000 1102 0169 9297

BIC
BPKOPLPW

Media

Wesprzyj